Jste tady
Home > Design a interiér > 5 důvodů, proč se rozhodnout pro bio krb

5 důvodů, proč se rozhodnout pro bio krb

Toužíte ve vašem bydlení po příjemné atmosféře, kterou v prostoru vytvoří právě krb. No nemáte pro něj vytvořené technické zázemí? Nebude to žádný problém. Sice takovým krbem nedokážete efektivně vytápět, jako tvůrce příjemné teplé atmosféry je maximálně spolehlivý. Přečtěte si 5 důvodů, proč se rozhodnout pro použití bio krbu ve vaší domácnosti.

Snadná instalace a okamžitý provoz

Hlavním pozitivem bio krbů je jejich snadná instalace. Nepotřebujete vytvořit žádné pevné základy, žádné složité technologické přípravy a to nejdůležitější – nepotřebujete komín. Bio krb stačí jen posadit do prostoru tak jako každý jiný spotřebič a začít ho používat.

Palivo bez kouře, popela a zápachu

Bio krby fungují na biopalivo, kterým je 96% etanol s denaturační přísadou a látkami ovlivňujícími barvu plamene. Hořením se etanol rozkládá na vodu a oxid uhličitý, tedy složky vzduchu. Zplodiny proto nejsou škodlivé a krb nepotřebuje napojení na komín. Pro zachování svěžesti vzduchu byste však měli místnost častěji větrat. Hořením biopaliva také nevzniká kouř, prach ani popel, proto je bio krb ideální i pro všechny alergiky.

Minimální péče

Absence prachu a popela je základem minimální péče. Bio krby nevyžadují prakticky žádnou. Kromě dolévání biopaliva a občasného utření prachu, který na něj sedne z prostoru, zda leštění skla jsou tato řešení bezúdržbové.

Luxusní design bio krbu a efekt plamene

Samotný plamen plápolající v bio krbu je efektní a působí luxusně. Žluto-oranžový plamen je doplněn samotným designem krbu, který má obvykle moderní a luxusní nádech. Zvolit můžete například provedení, kdy plamen hoří mezi dvěma skleněnými deskami, ale i tradičnější řešení, kdy do samotného bio krbu vložíte napodobeninu dřeva či kamínky, které vytvářejí efekt, jakoby hořely.

Skutečně dostupná cena

Pokud si myslíte, že luxusní věci stojí hodně, přesvědčíme vás, že je možné koupit si bio krby levně. Díky tomu, že tyto krby nevyžadují složité technologie, se jejich cena začíná již na úrovni kolem 3 000 Kč. A to je za tak výrazný interiérový prvek skutečně ohromná částka.

Top