Jste tady
Home > Design a interiér > Dopřejte vašemu obýváku novou tvář! V roce 2017 budou interiérovému designu vévodit tyto trendy

Dopřejte vašemu obýváku novou tvář! V roce 2017 budou interiérovému designu vévodit tyto trendy

Při zařizování obýváku myslete na to, aby byl jednoduchý, přehledný, ale přesto nápaditý. Pomohou vám v tom i rohové sedací soupravy, velká umělecká plátna či lesklé dekorační předměty.

Pokud jste se v tomto roce konečně odhodlali k rekonstrukci nebo alespoň chcete malou změnu vaší domácnosti, určitě nezapomeňte na obývák. Ten se stále více stává centrem veškerého rodinného dění. Pokud hledáte inspiraci, jak ho přizpůsobit moderním trendům, inspirujte se naším článkem.

Sedačka už neslouží jenom k sezení

Moderní obývák už dávno není jenom televizní místností, a proto i nábytek, který se v něm nachází, v sobě často spojuje hned několik funkcí. Příkladem mohou být konferenční stolečky, které se dají variovat podle potřeby. Svůj vývoj zaznamenávají ale i sedací soupravy. Do obliby se dostávají především minimalistické rohové sedací soupravy s divanem, které jsou propojené s moderními technologiemi. Mají v sobě nabíječky na telefony a tablety, elektrickou zásuvku nebo dokonce reproduktory či ledničku. Díky nim se doma zbavíte problémů s nevzhlednými kabely.

02-2

Sedací souprava Savona v sobě ukrývá i ledničku či elektrické zdroje pro nabíječky. Zdroj: sedackyphase.cz

Minimalistický obývák oživí teplé barvy

Současné vybavení obýváků tíhne k minimalismu. Nábytek by měl být jednoduchý a nenápadný, ale velký důraz se klade na doplňky a úpravu stěn. Moderní jsou pestré, pozitivně působící barvy. Dobrou službu vám tak udělá velký pestrobarevný obraz. Dejte šanci i tapetám – ty se v posledních letech opět dostávají do popředí. Materiály, z kterých se vyrábí, jsou kvalitnější a jejich aplikace na stěnu je tak mnohem jednodušší. Nabízejí nepřeberné množství atraktivních vzorů. V tomto roce budou převládat především divoké rostlinné vzory a tapety imitující obklady ze stavebních materiálů, například z cihel. Do popředí se dostávají i multifunkční tapety sloužící jako magnetická tabule nebo jako omalovánky pro děti.

obr2

V roce 2017 dejte šanci tapetám – velké vzory váš obývák dokonale oživí. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Interiér doplní zapomenuté materiály

Minimalistický nábytek je možné oživit i zajímavými doplňky z materiálů, které možná byly v minulých letech trochu přehlížené. Zajímavým zpestřením interiéru tak mohou být různé kovové, především stříbrné či měděné dekorační předměty. Dodají interiéru pocit tepla a zaujmou každou návštěvu. Nezapomeňte ani na velké, sytě zelené domácí rostliny.

obr3

Do popředí se znovu vracejí velké zelené rostliny a minimalistický interiér doplňují  i lesklé kovové předměty. Zdroj: eshop.sedackyphase.cz

Top