Jste tady
Home > Stavebnictví > Jak efektivně zatočit s nečistotami na fasádě?

Jak efektivně zatočit s nečistotami na fasádě?

Trápí vás, že fasáda vašeho domu nevypadá tak, jako v době, kdy byla nová? Již nemusí, protože vám prozradíme, jak ji vyčistit. A proč byste to měli dělat pravidelně? Protože jedině čistá fasáda funguje tak, jak má. Kvůli nečistotám se navíc zkracuje její životnost, což vás bude ve finále stát mnohem více peněz než pravidelně čištění.

Perfektní fasáda je charakteristickým znakem novostaveb, ovšem ne na dlouho. Syté barvy a povrch bez nečistot příliš dlouho nevydrží. Je-li to případ fasády vašeho domu, vězte, že se nemusí jednat o konečný stav. Nabízí se hned několik metod čištění fasád, díky kterým budou nánosy nečistot ze vzduchu i mikroorganismy v podobě plísní, hub a lišejníků minulostí.

Proč se obrátit na profesionály?

Do čištění fasády se samozřejmě můžete pustit také vlastními silami. Měli byste si však uvědomit, že jde o velmi pracný proces, při kterém se neobejdete bez lešení, speciálních čističů a techniky. Obrátíte-li se na profesionály, ušetříte spoustu času a možná i peněz. Navíc budete mít jistotu, že výsledek dostojí vašemu očekávání.

megabydleni.cz_ars_cz_01

Seznamte se s pískováním

K nejefektivnějším metodám čištění povrchů (tzn. nejen fasád, ale také cihlových zdí a dalších umělých a přírodních materiálů) patří pískování. Přesněji tryskání pískem, které se v praxi používá také při čištění fasády od graffiti. Jedná se o velmi účinný, a přesto šetrný způsob s vynikajícím výsledkem.

Čištění fasád pískováním provádí například AXIOM REAL – firma, která se dlouhodobě specializuje na čištění povrchů a v České republice právem patří k absolutní špičce. Podrobnosti najdete na www.ars.cz.

Čištění suchým ledem

Další možností je čištění pomocí suchého ledu o teplotě kolem -79°C. Ten se pomocí tryskacího zařízení tryská na znečištěnou plochu a čistí ji.

Třetí možností je použití chemických přípravků. I ty mohou být poměrně efektivní, ovšem v praxi závisí na množství faktorů. Vybrat ty správné je bez předchozích zkušeností obtížné a může se stát, že výsledek nesplní očekávání.

Top