Jste tady
Home > Stavebnictví > Jak fungují venkovní žaluzie?

Jak fungují venkovní žaluzie?

Venkovní stínění je velice populární, není se čemu divit, překypují mnoha skvělými vlastnostmi. Na trhu existují venkovní žaluzie, předokenní rolety, posuvné panely a mnoho dalších. Venkovní stínění bývá na rodinných domech, administrativních budovách, bytech.

Investice, která se vyplatí

Při tom to počasí je vše rozpálené, co kdyby váš domov nebyl? Není moc příjemné přijít z rozpálené ulice či zahrady do ještě více rozpálené místnosti. Samozřejmě si můžete pořídit klimatizaci, která vaší domácnost dokáže ochladit, ale sami si dokážete představit, že klimatizace není vždy nejzdravější. Navíc musíte investovat do nákupu a pak ještě na její provoz. Když si však pořídíte venkovní žaluzie, získáte stínění, které udrží teplo ještě před oknem, díky čemuž nedochází k přehřívání vašich pokojů. Venkovní žaluzie na sebe nenechají dlouho čekat ani v zimě. Ušetří vám poměrně dost peněz za vytápění, protože snižují propustnost tepla ven. Takže investice do venkovních žaluzií je trochu větší než do interiérových žaluzií, ale vrátí se vám hned několikrát.

Vlastnosti, které si zamilujete

Vedle izolačních vlastností jsou venkovní žaluzie skvělé i jako hluková bariéra. Stejně tak v místnosti vytvoří příjemné šero. Pokud však pracujete v noci a potřebujete přes den v místnosti tmu, budou pro vás lepší předokenní rolety. Díky tomu, že jdou lamely žaluzií naklánět do různých poloh, získáte skvělou regulaci vzduchu a světla. Vedle toho, že jsou venkovní žaluzie velice praktické, poskytnou vašemu domu neotřelý vzhled a stanou se neodmyslitelným doplňkem vaší stavby.

Správná údržba je klíčem k dlouhé životnosti

Jestli chcete, aby stínění fungovalo tak jak má co nejdelší dobu, je zapotřebí se o ně starat. Nemusíte se však bát, údržba je jednoduchá a v podstatě se jedná pouze o čištění. Samozřejmě je důležité koupit kvalitní žaluzie, které nabízí specialista. Odkaz na specializovanou firmu naleznete zde: Rolety a žaluzie Praha.

Top