Jste tady
Home > Design a interiér > Graffiti na ulici? Mnohem lepší je v interiéru!

Graffiti na ulici? Mnohem lepší je v interiéru!

Máte rádi moderní umění? Pak vám jistě neuniklo, že se streetart dostává z ulic do domácností. Nejen mladí lidé zdobí interiéry stylovými graffiti malbami. Jde o pomíjivý trend a výstřelek, nebo přirozený vývoj kultury, která se po desítky let formovala a dočkala se uznání i v uměleckých kruzích? To necháme na vašem uvážení.

Co je to graffiti?

Graffiti je formou výtvarného projevu, obvykle ve veřejných prostorách. Obecně zahrnuje jiné techniky než malování barvami ve sprejích – mimo jiné leptání, škrábání a rytí. V současnosti se však v souvislosti s graffiti hovoří především o barevných kresbách. Talentovaní umělci se tvorbou graffiti živí a realizují dech beroucí díla na zakázku.

megabydleni.cz_graffiti_cz_01

Nástěnné tapety? Radši něco originálního!

Pokud vás omrzely ohrané samolepky na zeď a fototapety, bude se vám graffiti v interiéru zamlouvat. Ať už se sprejů a šablon chopíte sami, nebo si domů pozvete profesionála, výsledek bude osobitý a jedinečný. A na rozdíl od jiných dekorací se jen tak nepoškodí.

Graffiti může mít mnoho podob a je jen na vás, jestli zvolíte klasiku v podobě stylizovaného nápisu, realistický obraz nebo třeba ornamenty.

Co s nechtěným graffiti na fasádě?

Streetart má bohužel i stinnou stránku. V případě, že se na fasádě vyřádil vandal, nepodléhejte panice. Tak jako existují profesionálové, kteří se zabývají tvorbou na zakázku, na trhu působí i specialisté na odstranění graffiti. Disponují moderní technikou a vědí, jaké postupy aplikovat. Zbaví vaši fasádu nejen graffiti, ale také jiných nečistot

Zároveň se nabízí možnost, jak fasádu či jiný povrch ochránit před další případnou návštěvou nezvaného umělce. Řešení představuje antigraffiti nátěr, který se aplikuje do výšky až tří metrů. Vytvoří na zdivu ochrannou hydrofobní vrstvu a umožní snadné a rychlé čistění.

Top