Jste tady
Home > Design a interiér > Interiérové trendy do obýváku

Interiérové trendy do obýváku

Dbáte na to, aby vaše bydlení vypadalo moderně a odráželo designové trendy? No zároveň chcete, aby bylo stále aktuální i po několika letech? Nechte se inspirovat interiérovými trendy do obývacího pokoje, s nimiž bude i ten váš vypadat stále dokonale.

Jaké sedačky letí?

Dominantou každého obývacího pokoje je určitě sedačka. A do ní byste měli investovat tak, aby vám nabídla požadovaný komfort a zároveň skvěle vypadala. V současnosti jsou populární zejména větší sedací soupravy, obvykle v rohovém provedení nebo ve tvaru písmene U. Mezi barvami letí spíše světlé odstíny, a to bílá, smetanová, jemně hnědá, ale třeba i barva roku 2017 limetkově zelená. V kurzu jsou i modely, které kombinují více kontrastních barev. Například na trhu najdeme provedení s bílými boky a černými potahy na sezení. Případně kontrast zabezpečte zajímavými barevnými polštáři.

Mezi tvary sedaček stále nacházíme klasické hranaté, ale více a více se do popředí dostávají i netypické sedačky s organicky oblými křivkami.

Vyhněte se přeplnění obývacího pokoje nábytkem

Sedačka tvoří hlavní nábytek v obývacím pokoji, s ostatním už musíme zacházet velmi opatrně. Z této místnosti totiž nelze vytvořit odkládací prostor, ale společenskou místnost s minimem skříní. Proto jsou současné obývací stěny velmi malé a tvoří je v podstatě jen pár kusů drobného nábytku, který si můžete zkombinovat přesně podle sebe. Obývací stěnu by měla tvořit skříňka pod televizi, několik poliček a vitrínka. Často platí, že čím méně, tím lépe.

4

Pokud máte v bytě málo místa a také z obýváku potřebujete vytvořit úložnou kapacitu, přistupujte k jejímu zařizování citlivě. Klasické šatní skříně se do obýváku příliš nehodí, proto zde zkuste spíše nábytek na míru. Například vestavěnou skříň, která bude za posuvnými dveřmi splývajícími se stěnou skrývat velkokapacitní úložná místa a její otevřená část bude plnit funkci standardní obývací stěny. V takovém řešení preferujte světlou barvu nábytku, nejlépe bílou. Otevřená část skříně může mít odstín dřeva, čímž ji zvýrazníte a odpoutáte pozornost od bílých posuvných dveří.

Top