Jste tady
Home > Design a interiér > Jak by měl vypadat home office

Jak by měl vypadat home office

Internet nám vytváří ideální možnosti pro práci z domova. V některých společnostech je zcela běžné, že jejich zaměstnanci nechodí do práce, ale náplň svého zaměstnání provádějí z domu. Tehdy je však třeba vytvořit v domácím prostředí pracovní zónu, kde nebudeme ničím rušeni a zároveň rozptylováni. Jak si tedy zařídit kancelář v domácích podmínkách.

Kancelář co nejdále od ložnice

V první řadě je třeba zvolit si vhodné místo na její umístění. V žádném případě svůj pracovní koutek nevytvářejte v ložnici nebo v prostoru, kde je postel, nebo odkud na ni máte přímý výhled. Pohled na ni by vás totiž nepřímo lákal dát si na chvilku od práce pauzu a relaxovat. No to během pracovní doby nemůžete. Lokalizace kancelářského koutu v ložnici je také nevhodná z důvodu elektrosmogu, který vyzařuje počítač. Zároveň byste si možná během spánku nevěděli dostatečně odpočinout, pokud byste měli svou práci neustále na očích. Ideální je kancelář zřizovat v samostatném prostoru nebo si svůj pracovní kout vytvořit například v obývacím pokoji, od které ji oddělíte tenkou sádrokartonovou příčkou.

Stůl a kancelářská židle pro pohodlnou práci a ergonomické sezení

V tom případě je nutné zařízení domácí kanceláře sladit se zařízením obývacího pokoje. Odstíny kancelářského nábytku proto volte podobné těm na obývací stěně či jiném nábytku v této místnosti. Dominantou pracovního koutu je jednoznačně pracovní stůl. Vyberte si takový, který je dostatečně prostorný a nabídne vám místo nejen pro laptop, ale i na položení či uskladnění dokumentů, které k práci potřebujete. Ke stolu již neodmyslitelně patří pohodlná kancelářská židle. Dejte si záležet, aby se vám na ní pohodlně sedělo a byly dodrženy základní principy ergonomie. To znamená pravý úhel svíraný v kolenou a poloha loktů přímo s úrovní desky stolu.

Nezapomínejte si svůj pracovní prostor doma zpestřit. Použijte na stěny živé barvy nebo jejich ozvláštněte zajímavou tapetou. I to vás dokáže nabít potřebnou energií, kterou pro práci z domova potřebujete.

Top