Jste tady
Home > Finance a reality > O jaké dispozice bytů je v Praze největší zájem?

O jaké dispozice bytů je v Praze největší zájem?

Jak dlouho trvá, než se prodá byt v Praze? Průměrně osm týdnů. Největší zájem je o dispozice 2+kk a 3+kk, o něco méně pak o menší 1+kk. Větší byty se umístily až na samotném konci.

O nové byty v Praze je velký zájem. Developerům se jich jen za druhé čtvrtletí loňského roku povedlo prodat téměř 2000. Zdaleka největší podíl ukously 2+kk, konkrétně 39 % z celkového počtu. Tradičně se však našlo i dostatek zájemců o 3+kk. Byty s těmito dispozicemi tvořily 27 %. Je tedy zřejmé, že prodej bytů v Praze tvoří ze dvou třetin právě tyto dispozice. O byty 1+kk jevila zájem jen pětina zájemců. Zbylých 12 % připadlo bytovým jednotkám 4+kk a větším.

O dvoupokojové byty mají zájem mladí lidé

Nejpočetnější skupinou zájemců o byty s dispozicemi 2+kk jsou mladé bezdětné páry. Vyžadují vlastní bydlení a nechtějí platit pronájem. Na pořízení bytu zároveň pohlíží jako na dobrou investici do budoucna. Často totiž počítají s tím, že si byt nechají i po přestěhování do většího a budou ho pronajímat. Najít nájemce do dvoupokojového bytu je v Praze velmi snadné.

megabydleni.cz_sekyragroup_cz_01

Třípokojové bydlení preferují rodiny s dětmi

Podle statistik jsou byty s dispozicemi 3+kk jasnou volbou pro rodiny. Přesněji s jedním nebo dvěma dětmi. Klíčová je samozřejmě cenová dostupnost. Třípokojové byty jsou o poznání levnější než prostornější 4+kk.

Zájemci ze skupiny rodin s dětmi kladou mnohem větší důraz na občanskou vybavenost. Vyžadují přítomnost zastávek MHD, obchodů, školek a škol, ale také míst, kde mohou trávit volný čas.

megabydleni.cz_sekyragroup_cz_02

Jednopokojový jako investiční záležitost

Nezanedbatelný podíl na prodeji bytů mají bytové jednotky s dispozicemi 1+kk. Kromě toho, že si je pořizují singles, patří k oblíbeným formám investice, protože je lze poměrně snadno pronajmout.

A jaké dispozice preferujete vy? Na aktuální nabídku dostupných bytů od jednoho z předních českých developerů se můžete podívat na www.sekyragroup.cz.

Top