Jste tady
Home > Design a interiér > Jaké tapety na zeď pořídit v roce 2017? Trendem je návrat k přírodě

Jaké tapety na zeď pořídit v roce 2017? Trendem je návrat k přírodě

Velké rostlinné vzory, divokost, falešné výhledy nebo imitace venkovních obkladů – i takové jsou tapetové trendy v tomto roce.

Pokud se v následujících měsících chystáte rekonstruovat váš domov nebo podnikatelské prostory, určitě nezapomeňte na tapety. Ty se v posledních letech vrací na výsluní interiérového designu. Můžeme je čím dál častěji vidět nejen v obytných, ale i v komerčních či skladových interiérech.

Díky moderním technologiím, které zlepšují vlastnosti materiálů, se snadno aplikují na zeď, jsou odolnější, stálejší a disponují nepřeberným množstvím vzorů. Přečtěte si, jaké motivy a jaká škála barev tapet budou vévodit roku 2017.

Florální vzory zažívají comeback

Pokud máte rádi extravagantní a nápadné motivy, nemusíte se jich bát ani na tapetách. Zatímco dříve byly tapety spíše nenápadným doplňkem interiéru, dnes už na sebe vztahují pozornost. Výrobci se nebojí divokých a velkých rostlinných vzorů, a tak i u vás doma mohou navodit pocit džungle nebo hlubokého lesa. Výrazné tapety dokonce nahradí obrazy a snadno s nimi zkrášlíte jinak těžko využitelnou zeď – například podél schodiště.

vliesove-tapety-Ligna-05

Květinové vzory jsou větší, barevnější a dramatičtější – kolekce Ligna, Výrobce Arte. Zdroj: TopDECO.cz

Tapeta na zeď vás přenese do jiného světa

V současných domácnostech jsou moderní velká okna, ne každý má ale tu možnost si je pořídit. Tapety na zeď tak mohou nahradit i výhled do krajiny. Proto jsou tolik oblíbené personalizované fototapety, na které si můžete dát vytisknout, cokoliv chcete. Světoví výrobci ale nabízejí i zajímavé tapety, které vás přenesou do úplně jiného světa.

vliesové-tapety-Alvise-08-2

Snová krajina na tapetě z kolekce Alvise v podání výrobce Sirpi. Zdroj: TopDECO.cz

Metalické odstíny pro pocit luxusu

Z přírody pocházejí i kovy, které jsou v interiérovém designu stálicí. Někomu může být kov v domácnosti ale nepříjemný – působí na něj chladně. Metalické odstíny na tapetě však mohou domácnost naopak prozářit, například zlatavé nebo měděné tóny.

vliesove-tapety-Gentle-Grooove-20

Odstíny nejrůznějších kovů dodají každému prostoru pocit luxusu – kolekce Gentle Groove, výrobce Hookedonwalls. Zdroj: TopDECO.cz

Venkovní obklady zdí na interiérové tapetě

Kameny nebo cihly jsou jako obkladový materiál interiéru v kurzu už delší dobu. V bytě ovšem může být takovýto obklad problematický – usazuje se na něm prach a může se snadno poničit. I z takového důvodu si tapety imitující přírodní obklady v interiéru získávají své místo. Vyhledávané jsou především na vinylových tapetách, které jsou odolné proti mechanickému poškození, barevně stálé a odolné vůči vlhkosti, a hodí se tak i do namáhaných prostor, jako je kuchyň či koupelna.

Top