Jste tady
Home > Design a interiér > Jaké vlastnosti musí mít bezpečné vchodové dveře do bytu?

Jaké vlastnosti musí mít bezpečné vchodové dveře do bytu?

Jedinou možností pro zloděje, jak se dostat do interiéru bytu, jsou většinou dveře. Proto musí být maximálně bezpečné tak, aby jim vytvořily nepřekonatelnou překážku. Samotná bezpečnost však ani zdaleka není jedinou vlastností, jakou musí nabídnout bytové dveře v paneláku.

Bezpečnostní třída 4

Minimem z hlediska bezpečnostních vlastností vchodových bytových dveří je třída 3., doporučuje se však upřednostňovat vyšší třídu 4. Základem takových dveří je pevný ocelový skelet s kompletním oplechováním, nerezová obvodová hrana, až 21 jistících bodů včetně automatických zamykacích bodů a zesílených zámků. Takové dveře jsou jistotou, že přes ně nepronikne žádná nechtěná návštěva, i když by na to vynaložila enormní úsilí s použitím páčidla či pilky. Dveře 4. třídy bezpečnosti zprostředkovávají i protipožární ochranu a dokážou zadržet šíření požáru až na 30 minut.

Myslete na tepelnou a zvukovou izolaci

Samotná ocelová konstrukce dveří nemá optimální izolační vlastnosti, a proto musí být vyplněna vhodným izolačním materiálem. Tepelná izolace v případě bytů není až tak důležitá, vstupní dveře do domu však musí být pro chlad prakticky nepropustné. Proto se do konstrukce implementuje spolehlivý izolační materiál, kterým je minerální vata. Ta kromě tepla brání průniku hluku přes dveře, proto zároveň plní funkci zvukového izolantu.

Nezapomínejte na design

Velmi důležitou vlastností vchodových dveří je i jejich design. I bezpečnostní dveře vědí být moderní a designové, protože ocelová konstrukce a oplechování mohou být obloženy rozličnými materiály – dřevo, laminát či kůže, závisí jen od vašeho vkusu. Výrobci vám nabízejí na výběr několik provedení z jejich vlastního vzorníku.

Jednou z renomovaných českých společností zabývajících se výrobou kvalitních bezpečnostních dveří je i firma Next – u nás si vyberete vaše spolehlivé vchodové dveře dle vlastního gusta.

Top