Jste tady
Home > Design a interiér > I následující triky vám usnadní úklid interiéru vaší domácnosti

I následující triky vám usnadní úklid interiéru vaší domácnosti

Úklid je téměř vždy otravní a zejména, pokud se nám při něm nedaří. My vám přinášíme pár zajímavých triků, se kterými si úklid výrazně usnadníte.

Co s chlupy ze psa?

Je součástí vaší rodiny i pes, který žije přímo v interiéru? Pak určitě bojujete se všude přítomnými chlupy. I když myjete podlahu mopem či dokonce hadrem, ani tehdy se jejich nezbavíte na 100%. S následující pomůckou se vám to už podaří. Použijte na podlahu klasickou stěrku na okna, která z podlahy odstraní i ten nejmenší psí chloupek.

K čištění vany grapefruit a sůl

Trápí vás opravdu zažraná špína na vaší vaně? Nepomáhají ani agresivní chemické prostředky? Zkuste čištění přírodní cestou. Použijte grapefruitovou dužinu, osolte ji a rozetřete po celé vaně. Po chvilce působení zkuste vanu jemně čistit houbou. Uvidíte, že z ní sleze i ta nejodolnější špína.

Na mastnotu olejem

Určitě znáte slovní spojení, klín se klínem vybíjí. V tomto úklidovém triku to platí doslovně. Pokud bojujete s odolnou mastnotou na varné desce či v jejím okolí na obkladačkách, zkuste ji odstranit čistým rostlinným olejem. Jemně jím navlhčete utěrku a zkuste jí projít po těchto mastných plochách. Výsledek vás určitě překvapí.

Ocet dodá sklu lesk a spolehlivě zatočí s vodním kamenem

Ocet můžete v domácnosti využít nejen ve vaření, ale i při úklidu. Pokud do vody používané na mytí oken přidáte trošku octa, budou se lesknout mnohem více. Totéž platí i při mytí sklenic, které zdobí vaše vitríny. Ocet je silná zbraň i na vodní kámen, například na vodovodních bateriích či sprchové růžici. Stačí, když dáte do igelitového sáčku pár kapek octa, nasadíte jej na baterii nebo růžici a necháte několik hodin působit. Po odkrytí sáčku budou kovové povrchy bez vodního kamene a tak lesklé, jako by byly zcela nové.

Čištění myčky nádobí jedlou sodou

Velmi dobrou a ekologickou variantou pro čištění myčky nádobí je jedlá soda. Jedná se o levný způsob, který snadno zabrání zápachu v myčce. Pro delší životnost myčky je ovšem nutné i pravidelné čištění filtrů a vstřikovacích trysek. Do myčky také nedávejte nádobí s většími kusy jídla, které by je mohly snadno zanést.“

Citron odstraní zápach v mikrovlnné troubě

Proudí z vaší mikrovlnné trouby nesnesitelný zápach? Odstraňte ho! Rozřízněte citron na poloviny, vložte jej do plastové misky a zalijte asi půl litrem vody. Misku vložte do trouby, zapněte ji a nechte vodu ohřívat až do momentu, dokud nezačne vřít. Poté troubu pár minut neotvírejte. Po této proceduře budou nepříjemné pachy minulostí.

Vodka na zapáchající matraci

Zápach se však může šířit z mnohem nepříjemnějšího místa, například z vašeho matrace. Původcem nepříjemné aroma proudící z matrace jsou zejména bakterie, které rozkládají pot. Pokud se jich chcete zbavit, naplňte rozprašovač klasickou vodkou, vystříkejte ní váš matrace a nechte jej odvětrat na čerstvém vzduchu. Alkohol by měl zlikvidovat většinu bakterií a společně s nimi i zápach, který produkují.

Top