Jste tady
Home > Inspirace a trendy > Do nového roku s moderními kuchyňskými pomocníky: Otevřete dveře silikonu!

Do nového roku s moderními kuchyňskými pomocníky: Otevřete dveře silikonu!

Pánům se v souvislosti se silikonem vybaví především výsledky lékařů z oboru estetické chirurgie, případně chladící směsi či impregnační oleje. Dámy však moc dobře vědí, že se materiál ještě lépe uplatnil při výrobě kuchyňských pomůcek. Chcete-li, aby se vám v novém roce dařila příprava jídel více než v letech předchozích, nepřestávejte číst. Díky silikonovým pomocníkům budete vařit a péct snadněji, zdravěji a úsporněji.

Silikonu si vysloužil trefnou přezdívku. Říká se mu „materiál třetího tisíciletí“. V posledních letech se o něm hovoří jako o takřka dokonalé substanci pro výrobu kuchyňských potřeb. Odpovídá tomu i bohatá nabídka, ve které najdete formičky na pečení, tvořítka na led, stěrky na těsto, odkapávače, pracovní podložky a v neposlední řadě válečky.

megabydleni.cz_tescoma_cz_01

 

megabydleni.cz_tescoma_cz_02

V čem je silikon tak výjimečný?

Při výrobě kuchyňských potřeb se používá poměrně mnoho různých materiálů. Proč byste měli důvěřovat právě silikonu a nikoliv některému z „časem prověřených“ konkurentů? Důvodů je víc než dost: silikon je lehký, snadno se čistí, odolá vysokým i nízkým teplotám (zachovává si své vlastnosti v rozmezí od -40 °C až do 280 °C), nepohlcuje pachy a může se používat v plynové, elektrické i plynové troubě. Naprostou samozřejmostí je také zdravotní nezávadnost.

Jak se to projevuje v praxi?

Proč byste si měli pořídit silikonovou stěrku namísto klasické gumové? Protože je extra odolná a nezačne se vám drolit. Navíc je pružná a nepoškrábe vám dno nádoby.

Silikonové formičky na led umožňují naprosto bezproblémové vyloupnutí ledových kostek. Bez toho, abyste do nich museli tlouct nebo je dávat pod vodu.

 

K nejprodávanějším pomocníkům patří silikonové formičky na pečení. Nemusí se vymazávat tukem a vysypávat moukou, což přispívá ke zdravějšímu pečení. Velmi dobrá tepelná vodivost výrazně zkracuje dobu pečení (až o třetinu), takže ušetříte i nějakou tu korunu za energie.

A co je ještě lepší? O silikonové potřeby nemusíte příliš pečovat. Umyjete je (klidně v myčce), usušíte a uskladníte tak, aby nebyly naskládané na sobě.

Top