Jste tady
Home > Design a interiér > Osloví vás skandinávský styl?

Osloví vás skandinávský styl?

Skandinávský styl nepředstavuje pouze nábytek z populárního švédského řetězce nabízejícího k prodeji téměř vše, co se týká bydlení. Do interiéru přináší mnohem více. Jemné a světlé barvy, obrovskou hravost či praktičnost a jedinečnou atmosféru. Seznamte se proto s ním i vy.

Bílá barva a přírodní dřevo

Hlavními rysy skandinávského stylu je spojení bílé a pastelových barev s přírodním dřevem. Důvod, proč skandinávský nábytek vypadá tak, jak vypadá, je zcela prostý. Jelikož se lidé v těchto zemích musí vypořádat s nedostatkem slunečního záření během roku, musí zářit alespoň interiéry jejich bydlení. A právě to zajistí zařízení v tomto duchu. Na nábytku navíc nečekejte žádné přehnané zdobení. Seveřané se totiž řídí heslem, v jednoduchosti je největší krása.

Multifunkční využití skandinávského nábytku

Kromě designu je pro skandinávský nábytek typická i praktičnost. Mnohé kusy nábytku jsou oproti standardním velmi malé, ale nabízejí možnosti na všestranné využití. Malý jídelní stůl proto využijete nejen k jídlu, ale třeba i jako konferenční stolek či stůl, při kterém si mohou kreslit a psát vaše děti.

S čím zkombinovat tento nábytek?

Na první pohled je skandinávský nábytek těžko kombinovatelný s jiným interiérovým zařízením. Ale ve skutečnosti je to úplně jinak. Díky jeho barevné části a dřevěné části ho velmi snadno sladíte s tradičním masivním zařízením, ale i moderními hladkými a lesklými povrchy, přičemž do těchto interiérů právě skandinávským stylem přinesete kousek přírody. Nezapomínejte však, aby vaše bydlení nevyznívalo zcela fádní a neneslo se jen ve dvou barvách. I proto skandinávský nábytek doplňte barevnou výmalbou, tapetou či pastelovým kobercem. Vhodná je i jeho kombinace s dřevěným obkladem, díky čemuž interiér nebude působit chladně.

Top