Jste tady
Home > Inspirace a trendy > Příjemný vzduch doma i během léta

Příjemný vzduch doma i během léta

Léto je v plném proudu. Letos k nám vlna veder zavítala již v průběhu června, přičemž během dalších měsíců se očekávají další. Meteorologové předpovídají, že toto léto bude tím vůbec nejteplejším v historii. Proto se na něj třeba připravit, abyste se nevařili venku a také v interiéru domu. Zajímavou volbou příjemného zchlazení v domácnosti je mobilní klimatizace, která nezatíží váš rozpočet a je připravena k okamžitému použití.

Na koupi a montáž běžné klimatizace je pravděpodobně pozdě. Než dorazí k vám domů a technici ji uvedou do provozu, může být léto už na konci. Mobilní klimatizace však fungují jako jakýkoli elektrický spotřebič, což znamená, že je stačí jen zapnout do elektřiny a okamžitě fungují. Tedy zajišťují vychlazení místnosti, ve které se nacházejí, na požadovanou teplotu.

I mobilní klimatizace potřebuje spojení s exteriérem

Běžné klimatizace jsou složeny ze dvou jednotek – vnitřní a vnější, která slouží na odvod vzduchu do exteriéru. Ani mobilní klimatizace se bez takového odvodu neobejdou, ovšem neobsahují venkovní jednotku. Jejich součástí sice není venkovní jednotka, ale hadice, přes kterou se horký vzduch dostává ven z místnosti. Na tuto hadici nepotřebujete žádný speciální otvor, neboť postačí, pokud ji přes větráčky okna vyvedete ven z prostoru.

Kondenzace vody a její zpracování

Při chlazení vzduchu dochází na základě přirozeného fyzikálního procesu ke kondenzaci vody. Na základě toho, jak mobilní klimatizace s touto vodou pracuje, rozdělujeme tato zařízení na ty se zásobníkem a výparníkem. Klimatizace se zásobníkem vodu hromadí a je ji třeba několikrát za den vylévat. Klimatizace opatřeny výparníkem vodu odpařují, čímž vás jednak zbavují starostí a stejně zajišťují i vhodnou vlhkost vzduchu.

Aby měl vzduch nejen příjemnou teplotu, ale byl také maximálně zdravý

Pokud chcete, aby měl vzduch ve vaší domácnosti nejen příjemnou teplotu, ale byl také maximálně zdravý, dokupte si ke klimatizaci i čističku vzduchu. Toto zařízení z něj odstraňuje prach a jakékoliv choroboplodné zárodky, čímž získáte jistotu, že vzduch bude maximálně nezávadný. Čistička vzduchu zpravidla obsahuje hepa filtry a antibakteriální filtry, ale také uhlíkové zachycující různé pachy a ionizátor zabezpečující svěžest vzduchu.

Více o mobilních klimatizacích a čističkách vzduchu se dozvíte na Vzdusin.cz.

Top