Jste tady
Home > Inspirace a trendy > Prostěradla vám nabízejí řadu materiálových možností. Které bude to správné pro vás?

Prostěradla vám nabízejí řadu materiálových možností. Které bude to správné pro vás?

Prostěradla jsou nezbytná v každé jedné ložnici. Zajišťují příjemnou a hebkou plochu postele ke spánku a zároveň udržují matraci hygienicky čistou. V současnosti se prostěradla vyrábějí z několika různých materiálů, které se vyznačují svými specifiky. Který z nich bude tím pravým pro vás?

Tradiční bavlna

Klasiku mezi prostěradly tvoří bavlněná prostěradla. Jejich výrobním materiálem je bavlna bez speciálních úprav, která je příjemná na dotek a výborně saje pot. Mírnou nevýhodou je, že se relativně snadně mačká, a proto je tato prostěradla nezbytné žehlit. Většina z bavlněných prostěradel je vyráběna bez gumy. Pokud tedy hledáte klasická bílá prostěradla, ta bavlněná stojí rozhodně za uvážení. Nicméně dostupná jsou i v jiných barevných odstínech.

2528

Jersey prostěradla s vysokou elasticitou i bez přítomnosti syntetických vláken

Jersey prostěradla jsou stejně vyrobena ze 100 % bavlny, avšak jejich vlákna získala specifickým zpracováním vysokou pevnost a pružnost. Prostěradla se proto dají natahovat, a to až o 25 %. Elastičnost vláken také zajišťuje, že se do jersey prostěradel nemusí přidávat žádné syntetické materiály. Jediným je guma sloužící pro snadné natahování na matraci. Tento materiál se nemusí žehlit, protože se vyrovná velmi rychle po natažení. V jeho prospěch hraje také luxusnější design a množství barevných variací.

3138

Froté prostěradla zahřejí

Potřebujete spíše teplejší a měkčí prostěradlo? Pak sáhněte po klasickém materiálu froté, který kromě prostěradel nacházíme i na ručnících. Froté prostěradla jsou pohodlná a umí zahřát, proto se hodí spíše na chladnější měsíce. Určitě vás potěší informace, že je není třeba žehlit.

868-frote-prosteradlo-exclusive-dvouluzko-fialova-180x200-cm

Jen materiál kvalitu neovlivňuje

Při koupi prostěradel ze stejného materiálu se může často stát, že jedno je kvalitnější než to druhé. Jednotlivé materiály mají totiž různé gramáže, které mají přímý vliv na odolnost a životnost prostěradla.

Prostěradla vyrobené z rozlišných materiálů a v různých gramážích za dostupné ceny najdete v internetovém obchodě RodinneBaleni.cz.

Top