Jste tady
Home > Design a interiér > Rekonstruovali jsme obývák přes internet

Rekonstruovali jsme obývák přes internet

Jste k nákupům přes internet skeptičtí? Také jsem byl. Ale po nedávné zkušenosti bych si snad objednal cokoliv. Když zvolíte spolehlivý obchod, nemůže nastat žádný problém. Zrovna jsme rekonstruovali obývací pokoj a ani jednou jsme kvůli tomu neopustili teplo domova. Všechno šlo zařídit přes internet.

Internet byl vlastně tak trochu důvodem, proč jsme se do rekonstrukce pustili. Moje drahá polovička někde narazila na fotku obývacího pokoje, který ji naprosto ohromil. A jelikož jsme už pár let uvažovali o rekonstrukci, do které se nám ovšem nechtělo, chytla se myšlenky, že takhle to u nás doma prostě musí vypadat.

Výmalba zdí a pokládka podlahy proběhly bez problémů

Abychom se co nejvíce přiblížili vysněné fotce, vymalovali jsme místnost a jednu stěnu jsme vytapetovali. Tapety i barvu jsme objednali přes internet, z toho jsme strach vůbec neměli. Už dříve jsem doma něco tapetoval, proto mi šla práce od ruky a nemuseli jsme platit odborníky.

Trochu větší boj byl s podlahou. Po troše hledání jsme na internetu narazili na jednu firmu, která nám položila linoleum hodně podobného vzoru, jaký byl na fotce.

Největší strach jsme měli z výběru obývací stěny

Jenže prim v celém obývacím pokoji hrála obývací stěna. Z jejího výběru jsme měli největší strach, báli jsme se, že nenajdeme stejnou. Samozřejmě nás napadlo nechat si ji vyrobit na míru, avšak tahle možnost bývá zpravidla velmi drahá.

Původně jsme nechtěli nakupovat nábytek přes internet. Měli jsme obavy, že nám přijde něco jiného než na fotce. Ale vše dopadlo úplně jinak.

Nakonec se nám však povedlo něco neuvěřitelného a já musím přiznat, že jsem nadšený z dnešních technologií a možností, které nám dává internet. Vzali jsme fotografii vysněného obývacího pokoje a vložili ji na Google. Nejspíš víte, že se na Googlu dá vyhledávat pomocí obrázku. Vyhledávač pak najde co nejpodobnější fotografie. A to nás právě zachránilo.

Google našel spoustu fotek podobných té naší, jenže drtivá většina z nich pocházela ze zahraničních stránek. Kromě jiného nás však odkázal i na stránky nábytek Bedlinka a tam jsme našli to, co jsme hledali. V e-shopu Bedlinka prodávají moderní obývací sestavy za nízké ceny a svou vysněnou variantu jsme tam našli i my. Domů nám přišla velmi rychle a s poštovným zdarma.

A poučení? Obavy z nákupu nábytku přes internet jsou zcela zbytečné. Máme překrásný obývací pokoj a nemuseli jsme se kvůli tomu ani hnout z domova.

Top