Jste tady
Home > Inspirace a trendy > Řemeslo předávané po generace

Řemeslo předávané po generace

Já, Radim Sibera, jsem byl už od malička nadšen z veškerých dřevařských prací. To jsem ještě nevěděl, že zrovna tento materiál bude pro můj život osudným. Není však divu, jelikož i moji předci byli s krásou tohoto umění řádně seznámeni. První, kdo mi otevřel oči, byl můj pradědeček Jaroslav Kodytek. Ten byl vyučeným řezbářem a truhlářem. Své dovednosti uplatňoval jako živnostník ve vlastním domě. Specializoval se na výrobu nábytku, oken či vyřezávaného paroží. Truhlařině se dále věnoval i neméně zručný syn Jaroslav Kodytek, jehož práce je dodnes uznávána i využívána. Živil se jako bytový architekt v pobočce firmy Dřevotex, ve které se taktéž činil i děda Oldřich Sibera. V neposlední řadě byl pro mne velkou inspirací také můj otec Miloš Sibera, jenž realizoval krásné zahradní dekorace či nábytek do celého domu.

Dřevěné sochy motorovou pilou

Dlouhodobým cílem mé tvorby je spokojenost i náročného zákazníka. Nabízím ručně vyráběný nábytek, dřevěné zahradní sochy i sochy zvířat a lidí, přičemž většina mých prací je zhotovována pomocí motorové pily. Na své si přijdou jak klienti toužící po hrubém vzhledu výrobku, tak i osoby se smyslem pro detail. Na základě častých poptávek jsem se rozhodl vyrábět některé zboží i na sklad, a tím napomoci rychlejšímu dodání zakázky.

Sloni pro štěstí

Za jeden z mých největších dosavadních úspěchů považuji účast v projektu „Sloni pro štěstí“ od nadace Život dětem. Díky paní Anně Strnadové jsem mohl prostřednictvím mého řemesla pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči jejich rodičů. Vytvořil jsem 6 kusů dřevěných slonů, kteří dále putovali ke známým osobnostem, mezi které patřila například Lucie Bílá či Monika Absolonová. Tito umělci vydražili mou tvorbu na Aukru, čímž nadaci výrazně přispěli. Z této akce jsem si odnesl plno radosti a spokojenosti.

Vyzkoušejte moji službu na dřevěné sochy.cz

Top