Jste tady
Home > Design a interiér > Renovovat kuchyni lze i s omezeným rozpočtem

Renovovat kuchyni lze i s omezeným rozpočtem

Podepsali se roky používání vaší kuchyně na jejím vzhledu? Rádi byste si dopřáli novou, ale investice do ní se vám zdá příliš vysoká? Zapojte trochu času, úsilí a kreativity a dodejte té současné nový dech. Zde je několik typů, jak na to.

Začněte od podlahy a stěn

Dojem z kuchyně vytváří celkový prostor. I proto se při její modernizaci nezaměřujte pouze na nábytek, ale i na podlahy či stěny. Pokud se ve vaší kuchyni nachází klasická dřevěná podlaha, zbruste ji a dodejte jí opět plnou vitálnost novým lakem. Nezapomínejte také vymalovat stěny kuchyně, případně jejich ozvláštnit zajímavými tapetami. Ty dokáží dokonce skrýt i jakékoliv vizuální nedostatky stěn.

Vyměňte pracovní desku za novou

Zub času se v kuchyni snad nejvíce podepisuje na pracovních deskách, které dennodenně podstupují extrémní zatížení. I proto při renovaci kuchyně určitě starou desku nahraďte novou. Vzhledem k omezenému rozpočtu je ideální sáhnout po pracovních deskách z laminátu, které v kuchyňských studiích najdete za opravdu výhodné peníze

Nevyhazujte celou kuchyňskou linku

Dojem z designu kuchyňské linky vytvářejí zejména dvířka. Pokud již neladí s aktuálními trendy, případně se z nich vlivem vlhkosti odlepuje povrchová úprava, nemusíte hned vyhazovat celou linku. Dvířka odmontuje, zavolejte si na pomoc šikovného truhláře, který posoudí, zda je korpus skříní ještě zdravý, a pokud ano, vyrobí vám na něj zcela nový vnější šat. Díky tomu dokážete ušetřit tisíce, přičemž kuchyňská linka bude s novými dvířky vypadat jako z katalogu.

Obklad za linkou musí jít dolů

Stěnu za kuchyňskou linkou obvykle chrání obklady, které umožňují lepší udržování pořádku. Staré obkladačky však dnes působí velmi neesteticky, a proto s nimi udělejte rázný konec. Strhněte je ze stěny dolů a nahraďte je moderním kuchyňským sklem nebo fototapety.

Důležité doplňky

Novost do kuchyně přinesou i doplňky, přičemž mnohé z nich dokážete sehnat opravdu velmi levně. Nahraďte proto starou vodovodní baterii novou, kupte si nové jídelní sady, vařečky, utěrky. Jednoduše všechny drobnosti, bez kterých se v kuchyni neobejdete.

Hra se světly

Na závěr je třeba si uvědomit, že správné osvětlení dokáže dělat skutečné divy. Pokud se vám tedy nepodařilo z důvodu omezeného rozpočtu renovovat celou kuchyň, doplňkovými světly rozzařte její nové součásti. Díky tomu na ně strhnete celou pozornost a původní prvky kuchyně tak zůstanou bezpečně v pozadí.

Top