Jste tady
Home > Finance a reality > Jak se správně rozhodnout při vyřizování pojištění pro bydlení?

Jak se správně rozhodnout při vyřizování pojištění pro bydlení?

Pojišťovny stále poměrně marně apelují na majitele domů a bytů, aby si své bydlení pojistili. Každý objekt je totiž v permanentím ohrožení. Velké škody snadno a rychle napáchají přírodní živly, ale třeba i zloději či vandalové. Jestliže jste stále ještě nebyli schopni obětovat několik minut vyřízení pojistky, udělejte to co nejdříve. Máme pro vás stručnou charakteristiku všech typů pojistek, mezi kterými lze volit.

1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je nutný základ pro každého zodpovědného majitele bytu, rodinného domu i chaty. Kryje vás v případě škod způsobených přírodními živly, vandaly i zloději. Vztahuje se na budovu a její stavební součásti, v případě rodinných domů i na malé stavby (studna apod.), plot i zahradní kultury.

megabydleni-cz_online_ergo_cz_01

2. Pojištění domácnosti

Je tu od toho, abyste nemuseli mít strach o vybavení. Vztahuje se na věci movité a také i na domácí zvířata. Je výhodou, že lehce sjednáte pojištění domácnosti on line. Je třeba znát jen velikost obytné plochy (stejně to funguje i pro ostatní typy pojistek).

3. Pojištění majetku

Do třetice je tu majetkové pojištění, které kombinuje krytí nemovitosti a věcí movitých. Pro mnoho lidí je nejčastější volbou. Dejte si ale pozor, u většiny pojišťoven nelze takto pojistit rekreační objekt. Tuto kombinaci zatím nově nabízí například pojišťovna Ergo. Podívejte se na její výhodné majetkové pojištění Bezpečný domov.

megabydleni-cz_online_ergo_cz_02

Jak se optimálně pojistit?

Vždy rozhoduje hodnota vaší domácnosti, určuje cenu, na kterou se musíte pojistit. Nikdy se nesnažte pojistit na částku nižší. Pokud by došlo k vyplacení kompenzace, i ta bude nízká. Když si nejste hodnotou jisti, zaplaťte si odhadce. Jeho služby stojí asi 1500 Kč. Abyste principu pojištění bydlení lépe porozuměli, přečtěte si ještě odpovědi na dotazy k pojištění domácnosti.

Top