Jste tady
Home > Stavebnictví > Jak správně izolovat vaše bydlení?

Jak správně izolovat vaše bydlení?

Když se mluví o izolacích, tak má většina lidí na mysli ty tepelné. Ani ty nelze opomíjet, jelikož právě ty jsou spojeny s minimálními úniky tepla a tedy i s tím, že lze výrazně ušetřit na vytápění. Není to ale jediná možnost, jak bydlení izolovat. Nelze zapomínat také na hluk, který se hlavně ve velkém paneláku může objevovat. A jak na to?

Jaký použít materiál?

Možných variant existuje na trhu skutečně celá řada. Roli při jejich výběru nehraje jenom intenzita hluku, ale hraje zde roli také to, o jaký typ hluku se jedná. Správný materiál by měl vybírat odborník se zkušenostmi a také znalostmi. Někdy to může být akustická pěna, jindy zase materiál zcela jiný. Oslovit správnou firmu se svým požadavkem by měl být pro každého první a rozhodně i základní krok.

Kde izolovat?

I toto je dobré vědět. Dnes platí, že není problémem izolovat v podstatě celou místnost, stejně jako celý váš byt, ale v případě potřeby také dům. Kde všude se dá izolace umístit a kde všude dokáže bránit přede průnikem jakéhokoliv hluku? Jsou to tato místa:

  • Stropy
  • Stěny
  • Podlahy

Kdy izolovat?

Umístění izolační vrstvy není zase až tak komplikované. A je jedno, zda se jedná o umístění různých izolační desek na strop nebo stěny, nebo se realizuje kvalitní kročejová izolace, která je umísťována pod podlahu. Přesto doporučíme realizovat dané kroky s případnou dílčí nebo částečnou rekonstrukcí. Tedy když budete třeba měnit podlahy, nebo vylepšovat stěny a dávat stropní podhledy.

Jakou firmu využít?

Dá se to zvládnout svépomocí, ale my doporučíme raději oslovit kvalitní firmu. To proto, že budete mít jistotu zkušeností a také dobře odvedené práce. Tu pravou doporučujeme oslovit jak na základě referencí, tak i na základě hodnocení, které dané firma má. Jedině tak nešlápnete vedle a zvolíte takovou, s jejíž prací budete moci být maximálně spokojeni.

Top