Jste tady
Home > Zahrada > Zahradní domek najde i na vaší zahradě hned několik využití

Zahradní domek najde i na vaší zahradě hned několik využití

Potřebujete ve vaší zahradě zastřešený prostor, který by sloužil k uskladnění nářadí, sezónního nábytku, či kol? Prostor na realizaci vašeho kutilského hobby či například hru pro děti? Na všechny tyto účely jsou přímo ideální zahradní dřevěné domky.

Rozmanitost provedení a funkcí

Zahradní domky dokonale zapadnou prakticky na každé zahradě. Bez ohledu na to, jak velká je. Velmi jednoduše je totiž velikostně přizpůsobíte ploše, která je dostupná. A to výběrem domku požadované velikosti. Domky jsou dodávány jako kompletní řešení, tedy v podobě stavebnice, kterou už stačí jen složit přímo na místě. Mezi takovými řešeními naleznete širokou paletu malých dřevěných staveb od domků na nářadí, větších dětských domků až po velké konstrukce využitelné například jako zahradní chaty. Konkrétní formy si můžete prohlédnout zde. Domek dokážete také přímo propojit s přístřeškem, a tak najednou v zahradě vybudovat i mini zahradní stavbu, i plnohodnotný altán.

Dětská herna pro maximální spokojenost vašich ratolestí

Malému domku na zahradě se potěší i děti, zvláště pokud bude vyčleněn výhradně pro ně. Dětské domky se tak stanou dětskou hernou, ve které mohou trávit čas hrou bez rozdílu, zda je venku pěkně, nebo ne. Jako inspiraci na vylepšení domku vám nabízíme nápad, a to instalaci dětské skluzavky přímo na konstrukci domku společně se schůdky, které povedou na střechu. Skluzavku si dokážete koupit například u prodejce na stránce skluzavky.cz. V tomto případě však nezapomínejte na bezpečnost a plochu rovné střechy opatřete bezpečnostními prvky, například ohrazením.

Potřebné práce před montováním dřevěného zahradního domku

Pokud vás zahradní domky zaujaly, pak ještě před koupí najděte v zahradě vhodné místo pro ten váš. Ideálně rovinu. Na dům následně musíte vytvořit základ – podklad zpevnit štěrkem, jehož vrstva by měla mít minimálně 10 cm a na něj položit zámkovou dlažbu. Případně upřednostnit dokonalejší betonový základ. Pokud však nechcete mít v domku na podlaze beton, můžete si k němu dokoupit například dřevěnou podlahu.

Top